Posty

z Tbilisi do Erywania

Obraz
Dojechałyśmy a właściwie doleciałyśmy.... do Tbilisi :-) Na lotnisku powitały nas napisy... oby :-) Przespałyśmy się pod schodami ruchomymi na sztucznej trawie na lotnisku ok. 2 h i ok. 6 rano czasu lokalnego i wyglądałyśmy tak: :-) Zanim w drogę, podjechałyśmy do siedziby Caritas, aby zostawić nasze podarunki dla bezdomnych dzieci. W ich imieniu chcę podziętkować wszystkim za przygotowane prezenty. Dzieciaki będą wiedziały co z nimi zrobić :-) DZIĘKUJĘ A potem ruszyłyśmy w strone Armenii i Erywania. żegnamy i witamy :-) Droga była małą masakrą... taxa do granicy, a tam miały czekać na nas marszrytki, ale nie czekały ... więc złapałyśmy taxe do Wanadzoru. Tam już ulubionym moim środkiem transportu, wspomnianą wcześniej marszrutą pojechałyśmy do celu... Ufffffffffff trochę kombinowania i... ...kolacja :-) Jeśli ktoś mojego bloga widział wcześniej kolacja dokładnie taka sama jak 3,5 roku temu :...
Obraz
no to czas się zbierać...   do zobaczenia w Gruzji :-)

lecimy za 4 dni

Obraz
Czas pomyśleć o wyjeździe, planie podróży i ekwipunku. Trasa wiedzie przez Armenie i Gruzje. To górzyste tereny i temperatury mogą być różne. W Tbilisi jest obecnie ok 20°C ale wieczorami robi się chłodno, zabrać więc musimy cieplejsze ubrania. Wole pakowanie do Indii, wystarczy kilka koszulek... Jak widać najwięcej miejsca w plecaku zajmie jednak apteczka :-)

wyprawa na Borneo - wrzesień 2014

Obraz
Dostępny jest już plan naszej wyprawy na Borneo , która odbędzie się we wrześniu 2014 r.  i będzie trwała dwa tygodnie. Więcej szczegółów o trasie, przewidywanych kosztach i zasadach na jakich zbieramy grupę możecie przeczytać na naszej stronie BorneoTeam . Zapraszam :-)
Obraz
Zapraszam serdecznie na kolejny pokaz slajdów tym razem z wypaw do Indii. Pokaz odbędzie się 26 marca (środa) o godzinie 19.00 w POŁUDNIKU ZERO  na ul. Wilczej 25 w Warszawie. Oblicza Indii …  czyli opowieść o dwóch podróżach do Indii podczas jednego pokazu. Zapraszam na opowieść o różnicach i kontrastach, czyli o tym co najpiękniejsze w Indiach a co brzydkie, o miłości i złości, zachwycie i rozczarowaniu... Opowiem Wam dlaczego obiecałam sobie, że już nigdy tam nie wrócę…  dlaczego wróciłam … i planuje koleją wyprawę już na jesieni :-) Dowiecie się z jakiego powodu jedące do Indii powinniście logikę Europejczyka zostawić w Europe a zabrać dużo luzu, dystansu i wyrozumiałości. Wobec Indii nie można zostać obojętnym :-)
Obraz
  Sezon rowerowy rozpoczęty. A Wy wskoczyliście już na swoje jednoślady? Ja miałam okazje już 2 tygodnie temu pojeździć w okolicach Wrocławia. Rewelacja! Dziś pierwszy dzień wiosny!  Pogoda piękna, weekend tuż tuż. Nie ma na co czekać :-)

Już za 30 dni ruszamy na Kaukaz

Obraz
Uruchamiam odliczanie do kolejnej wyprawy.